כל מה שצריך לדעת על תאוריית הרצח של מייגן

Sharon Tate

התאוריה על הירצחה האפשרי של מייגן דרייפר, בגלל הדימיון לשרון טייט, גרמה לרשת לרתוח השבוע בצורה כזו, שחשד מתגנב ללב שמדובר בתעלול שיווקי. זו אולי מחשבה קונספירטיבית מדי, אבל בואו נגיד שאיש בסביבה של מתיו ויינר לא סבל מהבאזז, ובהתאם גם אף תגובה רשמית לא פורסמה, ודאי שלא צפירת הרגעה. למעשה, אין מקום אחד ברשת שמפריך את התאוריה הזו. הנה סיכום קצר של הפרטים שמרכיבים את הדימיון בין טייט למייגן:

מייגן ושרון טייט. דימיון מדאיג.

מייגן ושרון טייט. דימיון מדאיג.

 • כאמור, שתיהן לובשות חולצה זהה.
 • שרון טייט היתה נשואה לבמאי רומן פולנסקי, גבר מצליח ומבוגר ממנו, כמו דון למייגן.
 • טייט היתה שחקנית טלוויזיה בסדרות קטנות, בערך כמו מייגן בסדרה.
 • בפרק הקודם קראה סאלי את "תינוקה של רוזמרי", ספר שהפך לסרט ב-1968 בבימויו של רומן פולנסקי. תמונתה של טייט עם חולצת הכוכב צולמה במהלך צילומי הסרט – על הסט שלו.
 • אייב נדקר בחולצה לבנה – החולצה של מייגן עם הכוכב דומה לפצע דקירה בחזה. מצד אחד, זה אומר שאולי החולצה היא רמז לדקירה של אייב. מצד שני, פגי דוקרת את אייב בגלל טעות. בזיהוי. כיוון שריבוי זהויות הוא תמה מרכזית במד מן, יתכן ומייגן תירצח או תיפגע בגלל טעות בזיהוי.
 • סגנון הלבוש והשיער של מייגן דומה לזה של טייט, כפי שמציין האתר טום אנד לורנזו.
 • האחראית על התלבושות בסדרה, ג'ני בריאנט, הודתה בטוויטר שהדימיון בחולצות של טייט ומייגם איננו מקרי
 • לאורך הסצינת של מייגן בפרק האחרון נשמעות כל הזמן סירנות, רמז למשהו רע שהולך לקרות.
 • ביתם של דון ומייגן כבר נפרץ פעם אחת. ובכלל, בסדרה יש יותר מדי הפרות סדר שמרמזות על אירוע פלילי, כפי שבעונה שעברה פוזרו רמזים להתאבדות, שאכן התרחשה בסוף.
 • בפוסטר של הסדרה מופיעה ניידת משטרה, רמז לאירוע פלילי משמעותי שטרם התרחש בעונה הזו.

poster

ומהצד השני: ההסבר של ג'ני בריאנט פה לדיילי ביסט, מרמז שהחולצה נבחרה בגלל הרמזים הפוליטיים שלה למלחמת ויאטנם (דגל ויאטנם הוא כוכב צהוב במלבן אדום) – מה שמחזיר אותנו להנחה המוקדמת שלי, לפיו מייגן בעזרת החולצה מייצגת את הדור הצעיר. (ושוב תודה לבירנית!).

אז תרצח או לא? יש נו עוד ארבעה פרקים לגלות. נזכיר ששרון טייט נרצחה על ידי "מנסון פמילי", כת שהונהגה על ידי צ'ארלס מנסון, שהורשע ברצח על אף שלא השתתף בו.

ולרגל השיחה הערה, מגזין אסקווייר מפרסם את התמונות המקוריות של טייט באותה חולצה, שפורסמו בגיליון המגזין ב-1967, ויש רק מילה אחת המתארת אותן היטב: ואו.

sharon-tate-esquire-star-650x952

ואחרי הסיפור הזה, על מה כבר אשר לדבר? על בוב בנסון כמובן. המסתורין שרק גובר סביב הדמות שלו. הדבר המרכזי שקרה הפרק, הוא שהוא מציע לפיט אח שיטפל באמו, וממליץ עליו כיוון שהוא סייע לאביו להבריא. אבל, כפי שציינה בירנית גורן בתגובות בפוסט על הפרק, בלווייתה של אמא של רוג'ר, בנסון אומר לקן שאבא שלו מת. חוסר הקוהרנטיות הזה לא מתאים למד מן, ויש סיכוי סביר שהוא רמז לכך שבנסון מסתיר משהו. בכל מקרה, הנה סיכום של התאוריות שרצות לגבי זהותו, חלקן סבירות חלקן מופרכות מהיסוד:

 • הוא מרגל
 • הוא דמות סמלית המדמה את דון דרייפר הצעיר
 • הוא באמת דון דרייפר, זה האמיתי
 • הוא בנו הלא ידוע של רוג'ר, או קופר, או דון האמיתי
 • הוא רוצח סדרתי

אתם יכולים לקרוא בפירוט על התאוריות האלו כאן וכאן.

ולסיום, גיפים אהובים מהפרק האחרון:

 betty don bobby

Peggy endscene

don betty gif

פוסט זה פורסם בקטגוריה טלוויזיה, מד מן - כל מיני, מד מן עונה 6, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

11 תגובות על כל מה שצריך לדעת על תאוריית הרצח של מייגן

 1. בירנית גורן הגיב:

  טוב, אתה יותר מדי נדיב בקרדיטים לי! 🙂

  אם מחפשים הקשרים לרומן פולנסקי, אגב, אז אפשר גם להוסיף את פרק פתיחת העונה, כשבטי מציעה להנרי לאנוס קטינה – אמנם בהומור, אבל בפירוט מטריד למדי שקצת מזכיר (בדיעבד) את פרשת רומן פולנסקי. בלי קשר, אגב, זו אחת הסצינות היותר מטרידות בסדרה: http://www.thefrisky.com/2013-04-08/betty-draper-francis-dirty-talks-about-rape-and-it-gets-weird/

  אישית, אני לא מאמינה בכלל שמייגן תירצח. קודם כל, אין תקדים בסדרה הזו על כל שש עונותיה לסיפור אמיתי שעבר אדפטציה לטובת התסריט (הכוונה היא שארועים שקרו במציאות מופיעים בסדרה כפי שקרו, וכ-backdrop לסיפור דמיוני לחלוטין. אין אף דמות בסדרה שהלבישו עליה עלילה הלקוחה מהמציאות). לעומת זאת, יש לנו מספיק נסיון עם ויינר כדי לדעת שהוא לא חושב לינארי ובמתכוון מפזר רמזים שגויים לעתיד לבוא.

  ויש משהו קצת מטריד בעובדה ש"מד מן" הפכה לסדרה שהרבה יותר מלהיב לדבר עליה מאשר לצפות בה…

 2. biranit הגיב:

  טוב, ג'ני בריאנט (המלבישה שצייצה שזה "לא מקרי!" שהחולצה של טייט נבחרה) מבהירה למה בחרה את החולצה, ושופכת מים קרים על התיאוריה שמייגן תירצח:

  Bryant indicated in an interview with The Daily Beast that Weiner was merely looking for a “political” allusion to include in Megan’s wardrobe when she’s seen standing on the couple’s Manhattan balcony as sirens blare in the distance.

  “There was that moment of [Megan] just being at home—it's summer time and it's hot again,” Bryant told The Daily Beast. “We get to see another time in her life. In terms of the t-shirt, Matthew Weiner had just said, 'It would be great to have something political.' I had done so much research of different political t-shirts, and found a picture of Sharon Tate from Esquire magazine. It’s the Vietnam star. We saw a little bit of how Megan was so upset after Bobby Kennedy was shot, it really is so much a part of the turmoil happening during that period—really this is the time filled with civil unrest. [And New York] was really a decaying city.”

  http://www.thedailybeast.com/articles/2013/05/29/mad-men-the-bizarre-megan-draper-as-sharon-tate-conspiracy-theory.html

  • gadilahav הגיב:

   הרגע אילצת אותי לתת לך קרדיט נוסף

   • זמיר הגיב:

    בסדר.. מישהו שם נבהל. עם כל השנה הסוערת שהיתה 68, עדיין מעט מאוד אמריקאים – גם בתנועות הנגד – העיזו להזדהות עם צפון וייטנאם או כקומוניסטים ישמור השם. אז מייגן היא קנדית, ובכל זאת. הדימיון לשרון טייט הוא הרבה מעבר לחולצה כמובן. זה לא אומר שהיא תירצח או לא תירצח, רק שמקריות לא היתה כאן. כי שרון טייט מזוהה כיום קודם כל עם הרצח שלה ועם כך שהיתה נשואה לפולנסקי. וגם – היא נרצחה במקרה. פשוט היתה במקום הלא נכון בזמן ה. לאנשים של מנסון נאמר לרצוח את כל מי שהיה בבית , וכך היה.

 3. דנה הגיב:

  ההגיון שלי אומר שמייגן לא תירצח…למה?
  כי ווינר הוא לא צפוי ולא נותן רמזים ברורים כשמש לבאות…
  ההפך, הוא נותן רמזים שבדיעבד!!! מבשרים את הבאות
  ואם הוא היה רוצה שמייגן תירצח הוא היה מפתיע (למרות שזה יכל להיות טוויסט טוב לעלילה)

 4. פינגבאק: אופנה במד מן, פרק 9: למה מייגן נראית פתטית | זמן מד מן

 5. פינגבאק: זמן מד מן, עונה פרק פרק 12: יסורי דרייפר הצעיר | זמן מד מן

 6. פינגבאק: מוח קונספירציה: האם דון דרייפר יחטוף מטוס? | זמן מד מן

 7. פינגבאק: מן מן עונה 7 פרק 9: לקום אתמול בבוקר | זמן מד מן

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s